View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 01 mai 2010, 08:57:42
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit re: Jurnal Despi - Vreau sa ma simt bine in pielea mea !!!

Citat:
Anterior postat de Despi Vezi mesajul
Buna dimineata Mirabella.Multumesc pentru raspuns,nu ma asteptam sa ma ia cineva in seama asa repede ..Pai acasa gatesc si eu ,nu numai ei ,dar cum ai spus si tu ,e costisitor sa mananci dietetic .Sport nu fac deloc.Doar cand ies cu Maria la plimbare pot zice ca mai merg pe jos..si na..incerc sa nu mai folosesc liftul ,macar 1 data pe zi sa urc scarile,stau la etajul 8 ..si nici scarile rulante in drum spre servici.Duc o viata foarte sedentara ,chiar acum ..dupa ce am citit mesajul tau ,m-am gandit maine sa ma duc in parc cu Mariuca ,sa cumpar un fluturas si 2 palete..si chiar daca nu reusim noi sa jucam bedminton ,macar facem putina miscare alergand dupa el ..Tu ,ai slabit 17 kilograme?Vai ,cred ca ti-a trebuit muuuuulta putere si rabdare .Felicitarile mele,oamenii ca tine ar trebuii medaliati !Te pupacesc
Multumesc. Inca m-ai am de slabit. Ultimele kg se tin scai de mine

Ar trebui si acasa sa faci ceva sport. Eu spun ca poti incepe de acum. Uite aici niste filmulete Hip Hop ABS Total Body Burn http://forum.slabute.ro/tae-bo-aerob...ut-1149-2.html Sport
Poti sa incerci mai multe ,poate iti va placea unul. Nu trebuie din prima sa faci multe minute,dar oricat e bine venit.

Pe mine m-a ajutat mult sportul. Eu datorita lui am slabit(volei,inot,mers mult)
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]