Subiect: Miruna-Jurnal
View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 01 mai 2010, 15:58:27
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Miruna-Jurnal

Citat:
Anterior postat de Cipherysaeya Vezi mesajul
Buna! Ma numesc Miruna am 17 ani, 1.78 inaltime si o greutate de 65 de kilograme...
Doresc sa slabesc si sper sa o pot face mai usor cu ajutorul vostru.
Astazi, 1 Mai este a 4-a zi de dieta pentru mine si am reusit sa dau jos 3 kilograme. Stiu ca nu este sanatos dar organismul meu asa reactioneaza cel mai bine, pentru ca pe parcursul timpului am tinut o gramada de diete. Majoritatea nu au functionat. La 15 ani ajunsesem la greutatea de 88 de kilograme. Apoi mi-am luat ambitie si in 3 luni am slabit pana la greutatea de 58 de kilograme insa ajunsesem sa ma simt destul de rau si eram foarte slabita, lucruri care au inceput sa ma ingrijoreze. Am inceput sa mananc mai normal si am ajuns la 60 de kilograme greutate pe care eu o consider perfecta pentru mine.
Bine ai venit Miruna
Citeste putin aici: Fii o slabuta inteligenta, spune nu infometarii!!!
Sa nu scazi niciodata sub 1000kcal. Mananca alimente sanatoase ,cat mai putine dulciuri si sucuri.
Nu te juca ,cu organismul. Da-i si fructe si legume , proteine(peste,pui) dar si grasime (ulei masline,seminte,alune) Are nevoie de toate pentru a slabi frumos si pentru a nu m-ai reveni kg la loc.
Si nu uita de sport. este cel mai important. Macar 30min de sport de 3 ori pe saptamana.

Mult noroc!!!!
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]