Subiect: Spor la slabit
View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 12 aug 2009, 19:38:28
mishutza's Avatar
mishutza mishutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Voi cum slabiti?

Cristina,o saptamana e timp scurt.Si poate ai tendinta de a manca mai mult pentru ca nu mananci paine.Foloseste calculatorul de calorii vreo saptamana,mancand normal,cum mananci pana acum,si vezi cam cate calorii mananci.
Sfaturile mele,dupa cele ale Slabutei sunt(din experienta mea):
-mananca des,minim 3 mese si 3 gustari pe zi
-nu sari niciodata peste micul dejun.
-nu e nici o crima daca intr-o zi ai pofta de o inghetata,alege una mai mica,si incearca sa o mananci in prima parte a zilei
-nu alege o dieta care sa te infometeze,si unde sa ti se spuna ce si cat sa mananci,e frustrant si te face sa abandonezi mai repede.
A durat ceva timp pana ai pus kilogramele astea si o sa dureze si pana le dai jos.Si daca le dai jos in mod corect,o sa si ramana departe de tine.
Cu sportul se poate,iti spun eu,care am urat sportul o viata.Si i-am gasit screlozati pe toti care se uitau in sala de sport(de exemplu barbata-miu).Si am inceput prin a-mi cumpara aparate pt acasa,care au ajuns in boxa.Mi se parea cea mai mare pedeapsa,sa fiu pusa sa fac sport.Dar,acum tocmai m-am intors de la o tura de alergat de 50 de minute printr-o ploaie torentiala(nu eram singura afara la alergat)Incet incepi sa te indagostesti de el.Tae-bo e bestial,iti da forme imediat la corp.Testat de mine iar.
Nu mai stiu ce sa iti zic,spune-ne tu ce si cum mananci,cat de des.
Vroiam sa te felicit in schimb pentru timpul lung in care ti-ai alaptat fetita
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 13 sep 2009 at 23:34:57.