View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 14 mai 2010, 12:45:52
lavydor's Avatar
lavydor lavydor este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mai 2010
Locaţie: Pordenone, Italia
Vârsta: 43
Dieta: Personalizata
Date: 163cm, 56kg
Mesaje: 877
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: 17 pasi esentiali pentru organizarea nuntii tale

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul
Asteptam slabutele sa vina si cu alte sugestii sau informatii importante. Am incercat sa strang toti pasii esentiali, dar cu siguranta mai aveti idei despre lucrurile care trebuie sa iasa ca la carte.
Multumesc pentru invitatie Ras_Cristalin asa ca sa iti raspund pe pasii subliniati de tine:
- lista facuta, o finiseaza in tara socrul meu!
- restaurant am gasit, frumos, cu proiectarea nuntii pe unul din pereti...arata foarte bine si e situat intr-un parc...vissss!
- biserica si primarie tot socrul meu e insarcinat in tara care a si vorbit detaliile si suntem...incadrati in timp!
- culoarea nuntii mele va fi galben (nu sstrident, mai cald) cu gri!
- am gasit si modelul de invitatii, asteptam raspuns sa vedem daca ni le pot trimite in Italia!
- tortul abea in august cand ajungem acolo, sunt convinsa ca nu ne ia mult timp..la fel si detaliile cu prajituricile si ce ne asigura sau nu ne asigura restaurantul!
- stabilit si rezervari la hotel pentru invitatii din parerea mea!
- rochita si pantofii alesi si pt cununie si pentru cea religioasa..nu cred in aducerea ghinionului..a vazut-o sa stie pe ce da 1550 euro (in poza)!
- cele 2 costume ale lui sunt cumparate si pantofii, alb pe zi, negru seara!
- Marturii e clar si pentru asta simt nevoia sa ma laud postandu-va o poza cu ale noastre care sunt facute de Dorin ..cu manutele lui...(ASTEPT PARERI!
- buchetul ne-am decis: din trandafiri dar pana nu ajungem in tara nu ne putem misca la capitolul asta!
- noi, familia si cei de la restaurant se vor ocupa cu decoratiile..plus ca vom avea 8 trasuri trase de cate 2 caluti fiecare si ne-am decis si trasuricile cum sa le gatim!
- coafura mea si machiaz, cand ajung, ma programez de aici on line si in prealabil fac o proba sa stiu daca imi place sau nu!
- verighetele sunt alese, comandate, asteptam sa ni le faca!
- luna de miere..indecisi momentan...poate spre Grecia!
Cam asta e statusul nuntii mele si acum sa va postez marturiile noastre:
IMG_0044.jpg
VA si va .
Răspuns cu citat