Subiect: Jurnal Capsunik
View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 24 mai 2010, 15:41:37
cristine017's Avatar
cristine017 cristine017 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 22 mai 2010
Locaţie: Sibiu, Romania
Vârsta: 30
Dieta: South Beach Faza I
Date: 160cm, 57kg
Mesaje: 264
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Capsunik

Citat:
Anterior postat de AnonimaX Vezi mesajul
Buna Capsunik si bine ai venit:*
Pai...eu ti-as recomanda sa incerci sa renunti la dulciuri si sucuri pe parcurs, nu brusc, pentru ca e imposibil
Atunci cand ai pofta de un pahar de cola, mergi si uite-te in oglinda si spune-ti "Daca-l beau ma ingras, eu vreau sa slabesc". Pare absurd, dar daca esti o tipa ambitioasa o sa renunti....sau pur si simplu cand ai pofta sa bei ceva dulce fa-ti un suc de portocale.
Nimeni nu spune ca n-ai voie sa mananci un cub de ciocolata. Dar trebuie sa faci sport ca sa poti sa dai jos caloriile pe care le-ai acumulat mancand dulcele respectiv. Sa stii ca fara sport nu o sa poti sa slabesti niciodata, sau daca o faci, o sa fie doar temporar. Multa bafta si asteptam un meniu. De exemplu, ce ai mancat astazi?
Dimineata: o felie de paine graham cu sunca de curcan,niste branza feta si o salata de castraveti si rosii
Pranz: o pulpa de pui la gratar cu salata de varza
Gustare: o portocala si vreo 5-6 capsuni
si deseara ..ma gandesc..tu ce mi`ai propune ?
cristine017, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2269 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1752 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 978 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]