View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 21 aug 2009, 13:03:58
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Sunt fericita.... Am slabit

Citat:
Anterior postat de gabrryela Vezi mesajul
Buna fetelor,
Am sa va spun cum am slabit eu 9 kg in 3 luni, pe data de 1 mai 2009 m-am cantarit si ce credeti? aveam 65 kg la 153 cm ai mei era mult, m-am apucat de treaba incepand cu a doua zi, cu ajutorul unei bune prietene care trecuse prin aceasta faza, am reusit sa slabesc 9 kg, adevarul ca am muncit mult, dimineata o cafea cu indulcitordiamant, apoi faceam 1/2 ora fandari cate 3 serii a cate 30 pe fiecare picior, abdomene 3 serii de 20, si alte exercitii noi in fiecare zi, am uitat sa va zik ca buna mea prietena este printre altele si instructor de culturism si fitness, mancam ceva la micul dejun, ceva tot asa cu, calorii putine, la gustare beau ceai antiadipos, la pranz mananc tot asa ceva cu calorii putine, beau apa si ceai toata ziua indulcit cu indulcitor Diamant, ajung acasa de la servici la 16.30 si mananc mancare care contine in jur de 600 calorii, apoi merg la sala sau daca nu fac akasa diverse exercitii pe care le stiu de la Roxana beau apa, ceai sau uneori un iaurt cu 0,1% sau un fruct.Mai nou fac naveta cu bicicleta, am renuntat la masina pe perioada vacantei, fac zilnic dus- intors cam 14 km.
In concluzie...nu am tinut o anume dieta, mi-am tinut caloriile mereu sub control, sport care are un rol foarte important si ceaiul antiadipos pe care il consider foarte benefic.
Va doresk bafta tuturor, eu mai vreau sa slabesc 6 kg sa ajung la 50 kg, am sa va mai tin la curent cu noutatile mele.

Buna Gabrryela

Felicitari pentru reusita de a slabi 9 kg in 3 luni Este un mare cadou pentru corpul tau
Acel indulcitor folosit este zahatina? sau fructoza?

Poate nu stiai dar ceaiul antiadipos scoate si mineralele din organism, ajungand sa faci carente de elemente esentiale in corp.

In schimb ce ma bucura e ca ai facut sport, asta este un lucru mare si laudabil

Iti doresc succes pe mai departe si mai asteptam vesti bune de la tine
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat