View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 03 iun 2010, 11:07:09
joannaann's Avatar
joannaann joannaann este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 02 iun 2010
Locaţie: ploiesti, Romania
Vârsta: 34
Dieta: stil de viata cat mai sanatos
Date: 170cm, 78kg
Mesaje: 19
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Nici adolescenta...nici mireasa anul acesta:)) Joannaann

dieta mea nu consta in anu mai bea sucuri noaptea...vreau sa renunt definitiv la ele pt ca nu sunt sanatoase si mai si ingrasa...iar de ceva vreme le beau in loc de apa. Probabil a venit vremea sa descopar din nou gustul minunat al apeiin a nu mai manca paine, prajeli, dulciuri si nimic altceva care e trecut la capitolul alimente care ingrasa...Vreau un stil de viata sanatos..si totusi ceva m a socat..am calculat pe site ce am mancat in dm asta...adica 3 felii de salam cu 2 felii de cascaval(gol fara paine), un nes cu 2 lingurite de zahar, si cateva cirese...si am ajuns la aproape 500 kcal...ori poate nu am estimat eu bine cantitatile..am pus la 3 felii de salam 50 de g, cascavalul la fel...ras_cristalin am si eu o intrebare..cum fac sa mi apara si mie graficul cu kg de unde am inceput si unde imi doresc sa ajung..ca nu stiu...multumesc pt incurajari..va pup fetelor
joannaann, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1817 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1300 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1301 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat