Subiect: Jurnal Mika
View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 31 aug 2009, 11:18:59
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mika

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul
uff...dupa ce m-am acomodat cu forumul si cu gandul ca trebuie sa "slabesc"...am hotarat ca e bine sa imi fac si eu un jurnal...in cazul in care undeva dau chix, slabuta sa ma poata trage de manecuta..si nu numai ea...
eu nu tin o dieta anume...am inceput acum o saptamana, de luni, 23 august, mai exact..am hotarat sa elimin din alimentatia mea painea, dulciurile si mancarurile ff grase...
in schimb, ceea ce mi-am propus eu este sa mananc apropae orice, da putin, cat sa nu mor ca sa zic asa si ink un pic...asta ca sa nu am surpriza ca elimin mancaruri din alimentatie, care imi plac, imi creez frustrari si odata, knd poate voi avea un mom de slabiciune, sa dau iama si sa ma infrupt...vreau sa slabesc dar nu sa fiu o frustrata
ce n-as da sa scap de kilogramele astea afurisite in timp scurt, dar daca vreau sa fie de durata, e clar ca niste kilograme acumulate in timp, nu le poti elimina decta tot ..in timp
vreau sa slabesc frumos, asa ca trebuie trecut in revista si sportul..sapt asta am facut in fiecare dim si seara cate 30 de minute de alergare pe loc, iar seara si cateva exercitii fizice...
de maine o sa incep cu tae bo dimineata si seara, iar dimineata si o ora de mers pe bicicleta(nu statica)..am auzit k ajuta la subtierea gambelor...si consum si in jur de 250 de calorii...apropos, cate calorii consum cam in 45 de minute de tae bo???
inca nu m-am cantarit..am zis k mai astept o saptamana..desi, ma simt deja parc amai usurica..sper ca si cantarul sa fie zgarcit atunci cand va fi cazul

Neata Mika
Acum am vazut ca ai jurnal Sa fie intr-un ceas bun si sa te ajute sa pierzi cat mai multe kg

Inceputul este bun, ti-am spus si in celalalt subiect, acum totul tine de vointa si dorinta ta de a reusi ai toate sansele sa devii o slabuta

Tae-bo e o treaba tare buna, asa ca have fun cu billy,

Pai fiecare consuma diferit in functie de greutatea pe care o are.
Verifica aici: Consum calorii la Tae-Bo

Bafta la slabit si scapat definitiv de kg
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii