View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 12 iul 2010, 09:44:25
porumbita's Avatar
porumbita porumbita este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 09 mai 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 51
Dieta: Schimbare stil de viata
Date: 158cm, 75.9kg
Mesaje: 2.704
Aprecieri acordate: 92
Am fost apreciat(a) de 503 ori in 182 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

buna dimineata , slabute!...incerc sa scriu si aici in speranta ca voi gasi mai multe sfaturi de la persoanele care au o varsta apropiata mie...
Am 38 de ani , doi copii si de cand ma stiu ma lupt cu aceasta problema. Tendinta de ingrasare este genetica. Am avut oscilatii de greutate tot timpul, dar am controlat alimentatia cat de cat asa incat am ajuns sa mananc foarte putin si sa nu exagerez in ceea ce priveste alimentatia. Si totus sunt la o greutate destul de mare considerand caloriile pe care le consum. Merg pe jos aproape in fiecare zi pret de jumatate de ora , incerc sa mai topai din cand in cand pe muzica si iau in calcul si tot efortul pe care il fac in intretinerea casei ....Cu totate aceste eforturi am ajuns la concluzia ca doar infometandu-ma a-si ma putea sa slabesc.
Astept sfaturi de la voi.....
porumbita, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1577 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de porumbita; 12 iul 2010 at 09:48:02.