View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 22 iul 2010, 23:49:40
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Parcuri in judetul Alba

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


Vai Nicoleta tu chiar esti din Alba Iulia? !
Am fost o singura data in acest oras dar mi-a ramas in inima.

In special zona Cetatii
Imi aduc aminte de acest parculet, foarte frumos
Iar Catedrala este o minune, frumos cladita si pictata.
da SLABUTA sunt chiar din ALBA IULIA
frumos oras ,nu?
eu locuiesc in zona CETATII de cand m-am nascut si vreau sa iti spun ca nu as schimba acest oras pt nimic in lume!(desi multi zic ca este un oras prea linistit in care nu se intampla nu\imic spectaculos)
este un oras plin de istorie !
nu stiu cand ai fost tu in alba iulia ,unele lucruri s-au schimbat:in mijlocul parcului este acum o fantana suberba(nu aceea din fata catedralei)nou construita si superba :seara datorita unor echipamente specifice in apa se reflecta anumite culori si se aude muzica clasica (din aceea care te unge pe suflet) si oamenii stau pe bancile din jurul ei pana noaptea tarziu(acum este intr-o perioada de mici reparatii(ce pacat))
deasemenea in santurile cetatii,nu stiu daca ai coborat cand ai fost in vizita(cum iesi din catedrala undeva in partea stanga coboara un drum in panta)se reamenajeaza santurile cetatii propriuzise,au refacut vechile locuri care erau in timpurile vechi(sali de tortura,expozitii de munitii,de haine apartinand vechilor ostasi etc absolut fascinant) au construit un hotel in care se zice ca totul arata exact ca in vremea dacilor(nu ni s-a dat voie sa vizitam inca) si un restaurant in care ospatarii sunt imbracati in haine din acele timpuri,superb absolut superb
lucrarile nu sunt inca gata dar cand vor fi finalizate ,va fi o incantare pt ochii nostri sa mergem sa vedem .atunci vei putea probabil sa mai faci inca o vizita!!!
ca nu mai vorbesc de portile cetatii (recent restaurate ),muzeul unirii,etc
vai ce m-am lungit (trebuia sa vb de parcuri)m-a luat valul!!!
te astept in vizita
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat