View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 28 iul 2010, 12:37:18
deadcountess's Avatar
deadcountess deadcountess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Continut redus de carbohidrati

Citat:
Anterior postat de GabrielT Vezi mesajul
Nu e faza ca nu am vointa, am, foarte mare, dar nu pot portiona mesele, dak era dupa mine imi faceam eu d mancare si macam exact cand trebuie si cat trebuie. Cand face maicamea d mancare nu face mereu c imi trebuie mie si dak ii cer sa faca c vreau eu nu ma asculta pt ca nu mananca toata lumea din familie c vreau eu sa mananc, daca ma apuc eu d mancare ma bate la cap:" ce? nu iti palce c fac eu d mancare? nu vezi cata mancare avem? d c mai faci si tu d mancare? nu iti ajunge?" si chestii din astea.... mi-ar fi mult mai usor sa am un inlocuitor... sa imi inlocuiasca proteinele din dieta, nitei carbo acolo si multe vitamine si minerale ( si asa iau multivitamine ) si chestia asta as tine-o cam o luna, sigur as da jos toate kilogramele in plus intr-o luna. nu vreau sa imi inlocuiesc mesele toate... doar 2 din cele cele 3 principale.


ms pt raspuns : deadcountess
Te inteleg, mamele nu prea se impaca cu ideea de dieta, mai ales daca e vorba de un baiat care, culmea, nici nu e gras

Exista shake-uri pt ce vrei tu (nu ma apuc sa dau exemple sa se zica ca promovez nu stiu ce produse- ideea e sa citesti cu mare atentie ce contin ca sa alegi unul bun).

Problema este alta aici, si anume ce vei face dupa o luna cand vei da jos kilogramele. Daca te intorci la alimentatia obisnuita le pui la loc rapid, inca si cu "dobanda" (sunt fete pe site care au patit-o) Si atunci ce o sa faci? O sa ai chef sa inlocuiesti 2 mese cu shake-uri toata viata? Nu ca ar fi imposibil dar pentru majoritatea suna deprimant. Eu si acum consum shake in loc de mic dejun dar pe mine nu ma deranjeaza deloc ideea pe termen lung, ci din contra altfel n-as manca micul dejun de loc (pur si simplu nu ma pot forta sa bag in mine mancare dimineata).
In plus nu stiu cum rezolvi cu mama ta care probabil mai rau o sa comenteze daca mananci prafuri in loc de mancare
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]

Ultima dată editat de deadcountess; 28 iul 2010 at 12:52:03.
Răspuns cu citat