View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 31 iul 2010, 18:26:22
CezaraCezarului's Avatar
CezaraCezarului CezaraCezarului este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnal Molive - Pentru o viata sanatoasa!

Eu am ajuns la concluzia ca oricat de ocupate am fi, trebuie sa stoarcem de undeva 20-30 de minute pentru sport zilnic. Exact de minutele acestea e nevoie pentru a modela frumos corpul. Macar o data la doua zile, daca nu zilnic. Daca spui ca deocamdata sunt probleme cu respiratul, inseamna ca e mica rezistenta. Poti incepe cu plimbari mai rapide, musai de urcat scarile in propriul tau ritm, si multe multe programe care sunt disponibile chiar aici pe site. Iti recomand cu caldura start walking, nu e deloc greu de facut si se slabeste serios cu el. Sa nu uiti ca si miscarea reprezinta un procent mare din procesul slabirii, nimeni nu vrea sa dea jos si sa atarne pielea dupa el. Ce sa mai zic, corpul va arata complet altfel, mai ferm, mai stralucitor. Si toate acestea pentru o jumatate de ora de miscare. E o afacere buna, zic eu. Cat de amenintarea cu sala, eu zic sa o pui in practica. E alta atmosfera la sala, plus ca bicicleta e perfecta. Poti sa faci si mai repede, si mai incet, in ritmul tau. Si rezultatele o sa se vada imediat, mult mai repede daca incluzi si sportul in programul zilnic fata de un program bazat doar pe alimentatie. Mult succes si mult curaj!
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]