View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 14 sep 2009, 01:00:48
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Tratamente naturiste/farmaceutice pentru bataturi

Citat:
Anterior postat de Extasssy Vezi mesajul
Da ... la ora asta nu ma gandesc ff bine...
Deci batatura a fost initial o batatura simpla, cu o basica in varf... S-a spart basica povestea standard... Credeam ca pana aici i-a fost ...
Numai ca de aici a inceput... Zona respectiva a inceput sa se intareasca si sa doara la apasare puternica... Apoi s-a format in centrul zonei ca un fel de crater. Centrul craterului era piele moarta, marginea lui era doar intarita iar exteriorul usor umflat si inrosit.
Incercand de multe ori sa o tai acasa singura, nu am facut altceva decat sa o maresc.
Acum este o ridicatura de piele moarta intarita care doare la atingere.
La pedichiura, cand mi-a scos-o mi-a lasat efectiv gaura in deget, in timp a inceput sa se astupe gaura iar acum vad ca pielea a inceput sa se intareasca din nou, sa doara la atingere si in centrul ei incepe sa se simta la pipait ca se formeaza iar craterul de care vorbeam...

Aham, deci asta e....
Ai incercat creme care sa inmoaie acea batatura?

Eu nu am chiar asa, dar tot la degetul mic de pe piciorul drept mi s-a intarit, nu foarte mult, dar dau cu o crema si mi se mai inmoaie, dupa iar revine....
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat