View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 13 sep 2010, 23:27:58
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Cum sa continui dieta?

Citat:
Anterior postat de mihaela2011 Vezi mesajul
Buna,slabutelor!am o mare problema,de fapt,asa o consider eu .Am tinut dieta hipocalorica pana acum ceva timp si totul decurgea cum trebuie.Am avut o perioada de vreo 3 saptamani in care am cam incalcat regulile,adica ziua mancam conform dietei,iar seara cand ieseam in oras nu prea mancam cum trebuie,zic asa sa sune mai bine.
Cu toate astea nu m-am ingrasat.Acul cantarului ramanea la 70.Crezand ca sunt la stagnare,am inceput dieta south beach ,pe care am si tinut-o timp de o saptamana ,cu cateva abateri minore.Problema este ca nu mi se potriveste,nu pot sa stau tot timpul sa numar carbohidratii.Cu caloriile imi era muuult mai usor si nu ma simteam frustrata.Ma impac mai bine cu fructele si legumele...In perioada asta de o saptamana am slabit 2 kg ,dar pe care sigur le voi primi inapoi,pt ca pur si simplu nu mai pot asa.Mai am de slabit 10 kg...ce sa fac mai departe???
Buna Mihaela

Atata timp cat o dieta nu ti se potriveste nu trebuie sa insisti cu ea, revino frumos pe hipocalorica, ai libertate mai mare cu ea si cred ca de aceea nu te simteai frustrata

Deci, hipocalorica, plus sport si esti din nou pe drum.

Oricum, in prima saptamana dupa SB introdu lent carbohidratii, totusi ai slabit 2 kg si e pacat sa ii aduci inapoi
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat