View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 16 sep 2010, 10:56:05
Florea Andreea's Avatar
Florea Andreea Florea Andreea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2010
Locaţie: Cugir/Cluj Napoca, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 174cm, 66kg
Mesaje: 897
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Stagnare-mai mult sport sau mai putin?

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Eu zis s-o lasi mai moale. De fapt de mult timp ma tin de capul tau s-o lasi mai moale. Ai putea insa sa schimbi sportul practicat.

Un truc pe care il aplicau mai de mult fetele ca sa iasa din stagnare era un soi de zig zag cu kcal. Azi 1500, maine 1000, poimaine 1300. Stiu ca a dat rezultate.

Se mai intampla sa stagnezi cateva zile, dar nu este grav, poate la fel de bine ca maine sa-si revina.
Stiu ca te-ai tinut de capul meu sa o iau mai moale, ...acum te ascult, dar stiu ca trebuia sa imi vina mintea la cap mai demult.
O sa incerc sa fac si eu "zig zag-ul caloriilor"...ca nu am nimic de pierdut.

Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
Ce inseamna "cateva zile" ?

Te oboseste sportul, sau doar nu iti place/nu ai chef? De cat timp faci sport zilnic?
Cateva zile inseamna 4-5 zile, stiu ca e putin, dar m-am gandit sa previn cat mai repede o stagnare lunga, de genul 3 saptamani.
Am facut sport zilnic de la inceputul lui iulie pana acum aprape 2 saptamani. La inceput nu ma oboseam dupa sport, eram mai energica ...acum tot ce vreau e sa stau in pat sa ma odihnesc...mai ales ca am mai fortat picioarele uneori si am avut febra musculara de cateva ori.
__________________
Jurnal Flower-drumul catre blugi largi
Ask not for a lighter burden, but broader shoulders.
Răspuns cu citat