View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 11 apr 2009, 14:51:12
Roxana's Avatar
Roxana Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2009
Locaţie: Göteborg, Suedia
Vârsta: 35
Dieta: personala
Date: 166cm, 74kg
Mesaje: 1.273
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit

Citat:
Anterior postat de milina Vezi mesajul
salutare slabuta..dieta chiar pare buna/sanatoasa...dar, ca observatie, cred ca lipseste cate kg se pierd..desigur aproximativ...

observatia asta e valabila pentru toate dietele care le-ati postat aici...de ex in cazul dietei N Luciu..ea declara ca daca e tinuta corect si insotitade sport se pot pierde lejer 3-4 kg pe saptamana...la asta ma refer

eu de ex am 80 de kg acum..cred ca am mai pus pentru ca in Madrid e pastele catolic..si nu am ambitie i nici chef zilele astea sa ma abtin...vreau sa imi ac un plan de slabire de ex in 4 luni vreau sa pierd 30 kg...pt asta vreau sa tin de ex dieta N luciu, disociata, mediterana..etc...si am nevoie de niste calcule aproximative...

desigur ca daca ma hotarasc asupra unei diete gasesc informatiile care lipsesc aici in alta parte...dar acest forum se vrea a fi unul complet...

sper caobserbvatia mea nu deranjeaza, ca ajuta...

numai bine
poop


Scuza ma,dar nu cred ca dieta N. Luciu este una sanatoasa,din cate stiu si din ce mi a spus medicul nu este recomandat mai mult de 4-5 kg pe luna...Eu de exemplu am tinut diete foarte drastice...mancam 2 zile mere,2 zile lacatate...se spunea k este o dieta minune,am slabit doar ca atunci dupa primele 10 zile am renuntat ,ma simteam foarte rau iar kg pirdute intr un timp foarte scurt au revenit mai repede si mai multe....
Parere mea este ca ar trebuii sa optezi pentru o dieta sanatoasa si chiar daca vei slabi mai putin macar vei stii k nu se va produce efectul ,,yo-yo,, .
Imi cer scuze daca parerea mea te deranjeaza,am vrut doar sa ti dau un sfat,pentru ca stiu din propria experienta,pe mine aceste dieta m au facut sa ajung de la 65 de kg la 80....acum ramane la aprecierea ta !
Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2491 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1974 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1975 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat