View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 27 sep 2009, 18:21:49
skiny katy's Avatar
skiny katy skiny katy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 iun 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: hipocalorica
Date: 174cm, 108kg
Mesaje: 263
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Ampera-Inainte si dupa Bypass Gastric

Citat:
Anterior postat de Ampera Vezi mesajul
Once opon a time...

Asa incep toate povestile, asa-i? La fel incepe si a mea. Mananc. Doamne, suna a intalnirile alcoolicilor anonimi. Ma mir si mi-e jena ca ma aflu in situatia asta. Sigur apare intrebarea de ce? ''Doar nu esti singura''. Ei bine nu sunt singura, dar nici nu ma bucura ideea ca impart locul asta rusinos cu un numar nu foarte mare. Mi-e jena sa ma regasesc luptandu-ma cu kilogramele dupa atata munca si chin. Un an jumatate mai tarziu, un bypass gastric, un ulcer perforat, o hernie, un scos de bila, un al 2-lea ulcer si 5 operatii estetice si inca ma lupt cu kilogramele. INCA! Am impresia ca este lupta vietii mele. Eu am intrebat serios daca imi poate bypass-a creierasul, eu acolo am buba. Zambea medicul, zambeam si eu. Reusisem sa-l pacalesc ca-s pregatita psihic pentru o asemenea interventie. Nu realizam ca ma pacalesc pe mine, treaba era ca-mi furam singura caciula si mandra mai eram. Acum parca mi-a cam pierit zambetul dobitoc, dar nu total. Ete, reclama la tv la pizza si deja salivez. Jesus Christ!
Spatiul virtual e saturat de diferite povesti, care triste, care utile, care ''doar sa fie''. Din fericire inca am puterea de a crede in povesti, indiferent de inceputul lor. Inca visez la finalul fericit. Romantica din mine deja vede calul alb fluturandu-si coama...
A fost odata ca niciodata Ampera la 125 kg. Cum a ajuns acolo? Simplu: se facea ca nu vede, evita sa vada, sa SE vada. Sanatoasa era tun, gasca era in jurul ei, scoala mergea ok, Cupidon isi facea treaba...ce era de vazut? Nu era nicio problema, nu era nimic de rezolvat. Numai ca intr-o zi a vazut fara sa vrea si a zis STOP.
(va urma)
pozele vorbesc singure,ar tr sa fie cea mai mare motivatietransformarea este intr-adevar ffantastica;multa bafta in continuare
skiny katy, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.