View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 12 oct 2010, 12:38:22
Sabine_28's Avatar
Sabine_28 Sabine_28 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.609
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 497 mesaje
Implicit Re: Orez cu ardei si morcov

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Buna
eu am mult de slabit si uneori tin dieta cu orez- cea drastica-adica orez fiert in apa simplu si nimic altceva toata ziua.Se duce intr-o zi cam 1,800 kg(la mine).Daca uneori mi-a fost prea greu,am mancat si un mar.Nu am mai scazut deloc in acea zi.Asta e la mine, nu stiu la altii cum e.

Acel 1.8 kg care se duce e apa, sa nu-ti inchipui ca e grasime.
Apoi vor fi muschii, si uite asa te vei trezi cu multe kg in minus, dar totusi cu sunci, si fara muschi.
Citeste acest articol, poate iti vei da seama ca asa te distrugi singura:

Fii o slabuta inteligenta, spune nu infometarii!!!


Citat:
Anterior postat de giglio86 Vezi mesajul
Buna fetelor...
interesanta reteta ....insa mie nu mi vine sa mai mananc nimic doar ca sa slabesc .....stiu ca nu e o solutie infometarea ....o sa incerc sa mananc fructe si legume si mi am luat si ceai antiadipos....
spor la slabit
va pup
Buna,
Si cat crezi ca o vei tine asa, nemancand nimic? Inevitabil apare efectul yo-yo, si rezultatele de moment vor fi umbrite de multe alte kg, ca sa nu mai vorbim de faptul ca iti distrugi sanatatea, organsimul are nevoie si de glucide si de lipide.
Plus ca, in caz ca nu stiai, dietele bazate pe proteine au cel mai bun efect si reduc senzatia de foame.
Te sfatuiesc sa te gandesti bine daca esti dispusa sa-ti risti sanatatea
Rabdare, si se vor duce si kg, ca doar nu le-ai pus peste noapte, ca sa le dai la fel de repede jos.
__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2417 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1643 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Sabine_28:
lorydana (27 oct 2012)