View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 07 nov 2010, 18:50:38
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Mentinere dupa dieta mayo

Citat:
Anterior postat de Anyya Vezi mesajul
Am luat dieta de pe acest site dieta daneza ii mai spune sau mayo am slabit cu ea vreo 3 4 kg nush exact.cantarul meu are ceva probleme dar ori cum se observa..mai ales p haine..vreau sa nu ma mai ingras si daca se poate sa mai dau ceva jos dar nu printr-un regim asa strict..dieta daneza este dieta d 13 zile..foarte stricta dar am reusit sa o tin...am vazut cat de multe fete au reusit sa slabeasca si sa se mentina cu ajutorul acestui site..cu ajutroul vostru si de aceea va rog sa ma ajutati si pe mine deoarece ma lupt cu kg d ktiva ani...la 16 ani am avut 61 d kg deoarce am avut hipotiroidism si am slabit pana la 48 cu ajutorul unui regim si pastile date de un medic endocrinolog...iar acu ma invart intre 48-52..si imi doresc sa nu mai depasesc 48 kg... nu am specificat k ii mai spune si dieta daneza si poate de aceea nu ti-ai dat seama de ce dieta vorbesc dar dk nici sub numele asta nu o recunosti iti spun in ce consta...multumesc mult :*:*
Sigur ca stiu dieta danezaDoar ca nu prea o tine nimeni, din cauza ca e f drastica si pe urma se pun la loc kilogramele..de aceea nu imi aminteam ca ii zice si mayo
E una din dietele care iti promit o slabire rapida, dar dupa aceea e f greu sa te mentii la greutatea ajunsa...Eu una ti-a recomanda sa treci la MOnty, s-ar putea la inceput sa iei un kil-2 in plus(mie asa mi s-a intamplat cand am venit de la o dieta hipocalorica) dar pe urma inveti un stil de viata..si te poti mentine
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat