View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 23 nov 2010, 11:08:39
Mihaela1006's Avatar
Mihaela1006 Mihaela1006 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Vreau sani mai mici

Citat:
Anterior postat de aromitza Vezi mesajul
Vreau sanii mici!!!!DA eu sunt una din fetele care se lupta cu SANII ...desi nu m-am cantarit banuiesc ca am in jur de 70-75kg,
VREAU sa slabesc si in acelas timp,sanii mei sa se micsoreze ....
Ma poate ajuta cineva???am nevoie de sfaturile vostre,sugestii de diete si sport!!
Mentionez ca alaptez si mai poate dura vreo 2 luni...
Va multumesc
Aromitza, nu doar ca greutatea de 70-75 kg dau un plus de volum sanilor, dar alaptatul cu siguranta ii cam dubleaza...
ai rabdare ca trece, nu o dieta drastica iti trebuie acum, iar sportul poate nu intens, ci mai degraba mers pe jos decat alergare, mai degraba pilates usor decat aerobic, adica ia-o incet.
In loc de dieta, incearca sa mananci disociat, dar de toate, pentru ca atunci cand alaptezi trebuie sa asiguri organismului tot necesarul. Nu manca multe fructe acide (apropos, sunt interzise citricele in perioada asta), nu varza si altele din familia verzei, nu usturoi, asa ca o mare parte din alimentele recomandate pentru cura de slabire nu trebuie sa le mananci acum...
multa sanatate si daca dupa perioada alaptarii cantarul te supara, mai intreaba slabutele ce-i de facut, ca atunci chiar poti lucra
Răspuns cu citat