View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 23 apr 2009, 21:34:21
Luna's Avatar
Luna Luna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 167cm, 88.8kg
Mesaje: 2.211
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Smile

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Multumesc frumos, imi plac la nebunie crinii....
Tu ai trecut de 30, dar nu esti la 40, cand vei peste 40 vei scrie la celalalt topic.
Si eu ma apropii rapid de 30, am o frica de mor Sper sa nu ma transform intr-o isterica, ca de la o vreme am depresii din cauza asta. Imi apar primele riduri, sunt panicata, nu stiu ce sa fac. Imi doresc sfaturi naturiste, creme sau un dermatolog care sa ma ajute sa mai intarzie ridurile.

Problema mea e tare simpla, eu nu prea m-am distrat in tinerete, nu zic, am fost prin cluburi, discoteci, petreceri, etc, dar nu foarte multe. M-am cam ocupat de liceu, apoi Bac, apoi admitere facultate, dupa, licenta, si uite asa mi-a trecut si tineretea. Am momente in care as vrea sa merg in discoteca, sa mai topai, mi-e frica ca maine poimaine voi fi o baba si va rade lumea de mine daca ma vede dansand...

Dar nici acum nu am timp de distractii... As vrea sa opresc timpul aici si sa nu mai cresc... In fine, iar m-au apucat depresiile...
Exceptand partea cu cluburi, discoteci, petreceri... parca ar fi viata mea

Tineretea nu ti-a trecut, la 25 de ani ESTI TANARA !

Si apoi, o baba dansand e de invidiat, pentru felul de a aborda si de a infrunta viata !

Un prim sfat ar fi sa te relaxezi, pt ca asa cum cred ca bine stii orice incruntare = viitoare riduri

Ti-ai facut vreodata masca cu miere?
Pur si simplu sa o intinzi pe tenul curat, stai 20-30 minute si apoi te speli cu apa calduta.

Nu mai stiu care actrita declara ca face asta zilnic din tinerete (acum fiind bunicuta) si am furat si aplicat si eu secretul ei.
Si imi plac rezultatele.
Luna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2446 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1929 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]