View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 10 dec 2010, 17:38:41
the dream lady's Avatar
the dream lady the dream lady este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 10 dec 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 36
Dieta: South Beach - faza 1
Date: 165cm, 54.4kg
Mesaje: 79
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei visatoare - Jurnal Nicoleta

Citat:
Anterior postat de Dio Vezi mesajul
Muschii cresc in perioada de refacere si odihna dupa ce initial sunt stimulati iar apoi le dai nutrinetii necesari sa creasca. Deci, ideal pentru formarea musculaturii este sa faci fitness, sa te odihnesti si sa mananci ok, cu un aport sufiecient de proteine (1 - 1.5 g / kg)
mersi mult pentru raspuns Dio!
am fost azi la o sala de fitness sa ma interesez de tarif, program si sa vad cum e sala si mi-au recomandat aerobicul si spinningul plus exercitii de fitness. am fost putin dezamagita cand mi-au zis ca au un singur aparat pentru abdomen, din moment ce eu vreau sa ma focuez pe el in mod special

acum sunt putin indecisa, fiindca ma gandesc ca spinningul m-ar ajuta foarte tare la coapse...dar in acelasi timp nu stiu cum as putea sa-mi lucrez eu muschii abdominali acolo din moment ce au un singur aparat pentru asta

musculatura nu se poate dezvolta si daca fac eu exercitii speciale pentru zona respectiva??

scuze ca pun atatea intrebari dar sunt in faza de documentare si chiar vreau sa aflu cat mai multe lucruri si sa le pot pune in aplicare!
Răspuns cu citat