Subiect: Jurnal Luciana M
View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 20:55:11
lucandmun's Avatar
lucandmun lucandmun este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 29 aug 2010
Locaţie: sibiu, Romania
Dieta: montignac
Date: 162cm, 82kg
Mesaje: 21
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Luciana M

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Bine ai venit!
Vai ce-mi place cum gandesti, pai cu asa filozofie de viata sa vezi cum incep sa se "topeasca" kilele afurisite
Esti de ceva timp pe site, urmezi vreo dieta, faci sport, cum arata o zi de a ta?
E bine ca ti-ai facut casuta proprie, aici vei posta meniurile si vei primi o groaza de sfaturi, cand e cazul, si laude,cand e cazul
Zi-ne azi ce ai papat, si la ce ore.
Bafta cu slabitul, aici eu am invatat ca "SE POATE"!!!
Am inceput sa tin Dieta Montignac, a functionat un timp si am slabit 2-3 kg, pana ce ficatul a inceput sa de-a semnale negative cum ca ar fi cazul sa ma opresc din mancatul proteinelor animale in exces!
Mancam oricum cam multe branzeturi, carne si oua ca sa pot continua asa!
In perioada aceea inca erau legume la piata si am mancat multe salate.
Apoi, cam dupa o luna si jumatate mi-am zis ca e vremea sa fac o schimbare si sa mananc cum stiu eu, adica putin, fara paine si fara dulciuri!
A fost bine, a inceput Postul Craciunului cand am renuntat la carne cu exceptia pestelui pe care mi l-am permis cand si cand.
La Craciun aveam cu 2 kg mai putin, in total 3+2=5kg pierdute.
Sport am facut zilnic, cel putin 30 min, treburi casnice tot cam atat, mers pe jos, uneori faceam aerobic chiar si de 2 ori pe zi cate 30 de min.
Unde gresesc eu e mancatul seara, stiu asta!
Maine mai am o petrecere inca pentru ca avem sarbatoriti in gasca, doi Ioni, apoi gata cu sarbatorile si inapoi la dieta!
Mananc in genere la ore fixe, dimineata la 10 cereale cu lapte sau iaurt, salate de cartofi cu legume verzi.
O gustare compusa dintr-un fruct pe la ora 13 si la 16 masa principala, dejunul adica fara paine.
Acesta poate fi mamaliga pripita cu lapte si branza.
Carnita de pui sau carne rosie slaba cu salata.
Sau salata orientala cu oua si masline.
Seara e buba, incerc sa mananc un fruct sau iaurt.
Multumesc pentru urare bafta si tie si la cat mai putine kg!