View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 21 ian 2011, 02:30:08
Riri's Avatar
Riri Riri este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 dec 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Dukan
Date: 170cm, 69kg
Mesaje: 57
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Riri - dieta proteica

Citat:
Anterior postat de Livia89 Vezi mesajul
buna

eu zic ca ai calorii chiar putine, ideal ar fi sa ai cam 1200-1300 si in eventualitatea in care stagnezi sa le scazi la 1000-1100 nu de alta, dar ai un drum lung, s-ar putea ca organismul sa ajunga sa se obisnuiasca cu dieta si sa stagnezi cum ai slabit cele 2,4 kg de pana acum? sport faci? sportul te ajuta mai mult decat crezi, sa stii

bafta la slabit, astept raspunsul tau
cele 2,4 kg le-am slabit de vienerea trecuta pana azi cu dieta dukan. raspund excelent la dietele proteice si nici nu simt ca tin regim. mananc exact ce-mi place si nu-mi doresc altceva. sport...nu prea. vara merg mult pe jos...in jur de 5 km pe zi sau mai mult...pana la birou si inapoi. iarna e frig sau gheata, nu prea merge. am avut si o bicicleta medicinala pe care ajunsesem sa fac cam 2 ore pe zi (seara la un film sau la 2-3 episoade dintr-un serial). dar n-am mai facut asta de un an . acum vreau sa-mi iau bicicleta eliptica. e excelenta pt cardio, am testat-o la sala

la mine povestea e un pic mai lunga. in 2002-2003 aveam 58-62 de kg. apoi, pana in 2006-2007 am adunat incet incet si mancand haotic de 3 ori pe zi de la 8 seara pana la 2 dimineata pana la 76 de kg. in 2008 am intrat in panica (dar nu pt ca aratam oribil, desi si asta era foarte adevarat, ci pt ca ma durea ficatul, stomacul, ma simteam groaznic). am inceput sa mananc de 3 ori pe zi si sanatos, fara sa calculez calorii sau carbi. am slabit pana la 62 de kg in aproximativ 3 luni. m-am mentinut asa, intre 60-63, pana anul trecut, in toamna. cand mi s-a declansat o hipotiroidita :-S si am inceput sa ma ingras vazand cu ochii si mancand sanatos din septembrie-oct pana in decembrie am pus vreo 12 kg. intre timp am inceput un tratament si, dupa sarbatori, si regimul. imi iau si bicicleta eliptica si, la primul platou, incep s-o pedalez. si cu D-zeu inainte
as vrea sa ajung la cat aveam in primavara, acum nici un an...daca te uiti in pozele mele se vede bine diferenta...sau poate chiar sa scad 2-3 kg sub 60 daca ma tin puterile si vointa si tiroida