Subiect: Jurnalul Gutei
View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 24 ian 2011, 18:16:50
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Gutei

Citat:
Anterior postat de loveyngy Vezi mesajul
O noua zi in calendar.................m-am cintarit si am64.4.........asa ca forta.......am mincat binisor e asa duminica cind plec cu iubi la amici.
Prinz....50 g de pasta in sos,50g de piure si 40 carne, gustare una pera.
Cena ... verdura la gratar,dovlecei si vinete,50 g si cascaval30g , 20g prosciuto cotto...
apoi seara am inchiso cu biliard si boowling.
Citat:
Anterior postat de loveyngy Vezi mesajul
Azi 22.01...o noua zi mam trezit si fuga la cintar.......nici o schimbare macar un gram mai putin........ihih....prinz am mincat putin insa la cena offfffffffffff am luat cena la Iubi si am papat orez cu fructe de mare....apoi peste....cred ca am exsagerat
Apoi am fost si am jucat o partita la boowling...asa cam baut bere.................insa nustiu daca berea ingrasa?
Citat:
Anterior postat de loveyngy Vezi mesajul
Buna la toate slabutele si mult succes si rabdare la slabit ...de azi am inceput o noua viata..............mam pus pe mincat sanatos...........mi-am pus scopul de a slabi 8 kg...ca cam de vreo 2 luni tot incep si nimic rezultat cu toate ca plec la sala di octombrie..........mam ingrasat inca cu 2 kg....
Sunt din Republica Moldova dar la moment sunt in Italia.....Rimini,,,,,,asa ca am 1 an si 11 luni de cind sunt aici si acesti ani am pus la 6kg pe mine .........cind plec la mare nu-mi trebuie colac de salvare.Aici se papa bine... pizza, lasagna, pasta in fiecare zi.........si tot asa.......sa nu uit ca sunt iubitoare de cascaval........asa ca nu sunt intrebari........apoi vara aceasta am facut stagiunea de vara ...............asa ca am lucrat 3 luni noapte...............de la 18 seara la 6.30 dimineata in 3 luni nu am inchis un ochi noaptea si cena mea era la orele 3 dimineata....mereu panini,piade.,pizza......din cauza data la moment noapte ma culc la 3-4 si ma trezesc la 12................FRUMOS REGIM...fara mic dejun.
Ploblema mea este ca de o luna jum. iau PILOLA...HORMONALE...inca un kg in plus..............
21.01 AM INGERAT DUPA CALCULATOR la 1000 de kcal .....dar nu prea cred.........si am facut sala...45 min MET, 50min Pilates si 20 min banda 2 km.
Bine ai venit printre noi

S-ar putea sa mananci mai mult ca inainte de a te apuca de sport si poate de aceea ai mai pus 2 kg.

Totusi, ti-ai luat si masurile in cm?

Ai incercat sa iti faci un meniu cu acest calculator nutritional? Calculator calorii, calculator nutriţional - Calorii.Slabute.ro

Daca da, pune aici meniul sa il vedem.
un mic ajutor http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...orii-1126.html

Cantarirea se face o data pe saptamana, nu te mai cantari zilnic, nu se schimba nimci peste noapte.

Berea in cantitati rezonabile nu ingrasa.
In toate trebuie sa existe o masura.

Eu astept sa vad un meniu de-al tau in formatul calculatorului nutritional, din mesajele tale nu imi dau seama ce aport caloric ai intr-o zi.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii