Subiect: Jurnal GiuliaD
View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 06 feb 2011, 14:06:56
GiuliaD's Avatar
GiuliaD GiuliaD este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 28
Date: 158cm, 69kg
Mesaje: 222
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Jurnal GiuliaD

Am citit acum ce trebuie sa postez in primul mesaj..dar nu pot sa-l mai editez..asa ca il editez pe acesta.
Alimentele care imi plac: Fructele ( kiwi , lamai, mere, portocale , ananas etc) Legume ...orice inafara de spanac..imi plac si lactatele...dar am inceput sa ma satur de branzica dietedica de cativa ani de cand o mananc...bine in ultimul an am bagat la greu orice branza...de asta ma-m si ingrasat...pt ca am mancat cam orice
Alimente care nu-mi plac..hmm..de ex am o problema cu carnea..mananc doar piept de pui care trebuie ales foooarte bine..daca gasesc o urma cat de mica de piele, grasime...zgarci ..orice nu mai mananc..nu pot sa mananc alta care in afara de pui..asa am fost obisnuita
nici cu pestele nu ma impac prea bine...nu suport peste gras..macrou ce mai mananc..dar si aici e o problema daca gasesc o urma de sange..un loc rosu..o pielicica ceva nu mai mananc

Sport..pai merg aprox 6 km pe jos zilnic..urc foarte multe scari..si cand am chef si timp imi dau drumul la muzica si dansez pana cad jos :d
off...mereu imi vine cate ceva in cap si trebuie sa scriu..asa sa va spun de ce m-am ingrasat dupe ce am slabit...raspunsul e simplu...pt ca am fost o Mare Proasta
Cand facea mama ceva care-mi placea mie seara cand ma duceam al toaleta nu ma puteam abtin si ca o vaca ce eram ma duceam la buccatarie si mai luam o gura de mancare...ziua cand nu era nimeni in bucatarie la fel faceam....sau in drum spre scoala imi cumparam din cand in cand si ceva dulce....acum realizez ca am fost o proasta si ca puteam sa treiesc si fara chestiile alea....in fine nu faceam asa chiar mereu..am mai tinut cat de cat regimul..daca nu-l tineam sigur ajungeam la 100 de kg
Va rog sa ma scuzati pt ca am postat 3 mesaje unul dupa altul in acelasi topic dar nu am mai putut sa editez
GiuliaD, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1895 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1378 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1121 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de GiuliaD; 06 feb 2011 at 14:12:41.