Subiect: Jurnal onutzza93
View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 07 feb 2011, 21:48:06
LicuriciColorat's Avatar
LicuriciColorat LicuriciColorat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal onutzza93

Citat:
Anterior postat de onutzza93 Vezi mesajul
da, asta vreau defapt sa imi modelez... nu sunt foarte sigura ca am 50 kg, asa mi s-a spus in urma cu vreo 2 saptamani cand ne`a cantarit la scoala, dar avea un cantar dinaala ca la piaat ca sa spun asa... si eu as vrea sa am picioarele putin mai subtiri si sa scap de celulita si vergeturi
oricum kg nu prea conteaza
sa zicem ca a fost bun cantarul
in primul rand o alimentatie sanatoasa inseamna sa elimini mancarurile nocive din alimentatie care sunt vinovate de celuluta noastra:prajelile,dulciurile din comert si in exces papate,fast-food-ul,sucurile,patiseriile,mancarea grasa,pastele si painea alba
alimentatie sanatoasa:fructe,legume,cereale,carne slaba de pui/peste/vita la cuptor/gratar/fierte,paine neagra,lactatele si ouale+2l apa/zi,3 mese si 2 gustari pe zi-respectat cu sfintenie si nu mai putin de 1000cal daca vrei sa slabesti,daca te mentii poti papa linistita fara sa'ti calculezi caloriile doar sa fie cal din alimente sanatoase
sport pt modelare:pilates,fitness,tae-bo(e cardio dar si modeleaza)
pt celulita si vergeturi:exfoliant din zat de cafea+masaj zilnic cu crema anticelulitica+alimentatie sanatoasa si sport=celulita mai putina
mult succes,daca ai intrebari nu ezita sa ne raspunzi
scrie'me un exp de meniu de al tau dintr'o zi
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828