View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 17 feb 2011, 09:15:23
elenavulpe's Avatar
elenavulpe elenavulpe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Numar calorii
Date: 156cm, 89.2kg
Mesaje: 5.986
Aprecieri acordate: 252
Am fost apreciat(a) de 638 ori in 174 mesaje
Implicit Re: Jurnal nanutza balenutza

NEMO: " Buna, Nana
Ne-am mai intalnit odata pe la Alina prin jurnal...ma uitam la ceea ce ai scris si ma gandeam ca parca e scris de mine.
Scuza-ma, ce meserie ai?"

Buna Nemo si bine ai venit la mine in jurnal. Da.... m-am delectat cu mesajele tale masculine, mai ales ca se aseaza foarte bine pe stilul meu de comunicare. Deci hai sa ne distram si pe la mine prin jurnal unde, eu declar, zona libera la cinism haios si glume cu balenutze, elefanti si porcusori. De asemenea, ma astept sa mi se spuna (asa cum stii tu sa spui) liber, deschis si franc ce nu e ok.
Sunt bibliotecar. Sunt un om care sta mai mult in fata computerului si face mult sport de alergare pe taste. Marele noroc este ca sala in care stau eu de obicei se afla la etaj, asa ca de cele mai multe ori, urc si cobor cam de 6-7 ori pe zi. Asta insa nu am mai calculat la capitolul consum de calorii ca sa nu mi se urce la cap
.
Da, am scris multe cifre acolo pentru ca eu sunt de formatie inginer si daca imi spui in cifre si scheme logice inteleg mai bine, bashca sunt, ca si structura a personalitatii, mai mult spre latura masculina unde totul are o solutie clara, un procent bine stabilit, o cifra exacta si poate fi pus intr-o schema. Deci... a trebuit sa bantui -ca holera- prin Internet sa descopar aceste procente care sa-mi arate ce si cum si mai ales cat si cand. Pe de alta parte de la 14-15 ani o tin tot in diete (ca eu genetic sunt rotunda si cu genica se lupta foarte greu) si rezultatele nu au fost niciodata de lunga durata. Acum stiu de ce; atunci habar nu aveam.

Danuta:
Bine ai venit elena!
Mult succes in ceea ce ti-ai propus,de tine depinde si cred ca vei reusi ptr ca te vad hotarata.
Pupici!

Danuta, multumesc pentru intampinare . In ceea ce mi-am propus am nevoie in primul rand de perseverenta si asta nu a fost niciodata una din marile mele calitati. In acest moment sunt hotarata si sper din suflet sa raman asa si, de asemenea, ca pe parcursul acestui drum foooaaarte lung pentru mine) sa-mi educ strasnic si perseverenta.
In orice caz, de data aceasta, am hotarat sa prestez stiintific si, ca urmare, sunt inarmata cu tot felul de carti si studii ca sa fac totul asa cum trebuie.
Te mai astept pe la mine si-ti multumesc, inca o data, pentru vizita

Va pup si va urez o zi minunata. E o zi numai buna pentru un numar decent de calorii



Ultima dată editat de elenavulpe; 17 feb 2011 at 09:22:18.