View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 19 feb 2011, 22:59:18
danapop's Avatar
danapop danapop este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 10 feb 2011
Locaţie: tg mures, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Dieta personalizata dupa principii Monti
Date: 165cm, 79kg
Mesaje: 98
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Vip3rina - vreau sa slabesc sanatos!

Poti tine disociat pe mese, nu pe zile si sa faci in asa fel ca intr-o zi sa mananci din toate grupele alimentare. Ma regasesc foarte tare in ceea ce spui tu, si eu eram tot asa, tineam disociat, sau mai rau, ma infometam in ideea ca daca dau de la inceput 5 kg in prima saptamana, asta ma va motiva mai tare. Si dadeam 5 kg dar dupa aceea, urmatoarele 2 saptamani ma rugam la cantar sa isi miste acul macar putin. Si bineinteles ca renuntam, iar in felul asta am reusit sa pun intr-un an vreo 10 kg. Asa ca acum, m-am documentat mai serios si am inteles ca trebuie sa tin ceva pe termen lung si sa fac in asa fel incat peste 3 luni sau peste 6 sa nu incep sa ma ingras la loc. Citeste cartea Mihaelei Bilic, Traiesc, deci ma abtin. Pe mine m-a ajutat foarte mult, si cu informatii dar si motivational. Iti doresc bafta multa si spor la slabit! Si mai tinem legatura.
danapop, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 923 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]