Subiect: Jurnal Sandra68
View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 22 feb 2011, 23:46:23
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Sandra68

Citat:
Anterior postat de Sandra68 Vezi mesajul
Bine te-am creat, Jurnalule!

Sunt Sandra, sunt trecuta de 40 de ani ,casatorita si avem un baiat, de 17 ani. A trebuit sa te creez si eu, pt ca vad, cu surprindere pe cate slabute ajuta acest lucru.
Cateva cuvinte despre mine? Am scris cate ceva in mesajul de nou venita .Acum dau mai multe detalii. Nu sunt la prima tentativa de slabit. Pana la cea care a avut si efect,acum 6 ani, toate au esuat , pt ca n-a existat adevarata motivatie. Cand a aparut,in toata splendoarea ei..... am inceput cu ordine in modul de a manca . In primele 2 saptamani am renuntat la paine,pepsi,ciocolata zilnica si primele 5 kg erau deja jos. Am continuat cu o reteta dintr-o revista de sanatate, care m-a disciplinat: m-a obligat si mi-a demonstrat ca pot sa-mi pregatesc de seara mesele de a doua zi, astfel incat sa nu ajung disperata si fomista sa mananc orice (ceea ce era la ordinea zilei). Atunci am descoperit ca nucile, mancate singure si nu mai mult de 4 nu ingrasa, ba,din contra. N-as putea spune cat am slabit cu asta, pt ca stiu sigur ca 6 kg din cele 17 le-am dat jos pe sistem nervos si nu stiu cand le-am dat pe astea si,in plus, venisera sarbatorile. Dar stiu ca cele 2 saptamani m-au disciplinat. Dupa sarbatori am aplicat reteta aceea cu 13 zile, pe care am respectat-o cu sfintenie. Mai putin combinatia de morcov crud cu branza de vaci, care sigur m-ar fi constipat. Sunt predispusa ….
Asta, si mers la sala, dar nu prea mult. Creierul meu si atunci si acum refuza ideea de sala,ceea ce ma face sa cred ca nici efecte nu ar fi prea multe. E doar in creier,sunt sigura. Acum mai e si problema financiara, dar ne-am mutat pe malul raului care traverseaza orasul si am de gand sa profit de amenajarea malurilor lui. Pe langa dieta Dukan. Faza de atac am mai aplicat-o asta vara, mai mult sa vad daca se verifica ce spune el despre regimul proteic. A functionat si, mai mult, din septembrie pana acum,mancand de 3 ori pe zi,ma mentin la 70-71 kg, in conditii de sedentarism. Ceea ce ma face sa cred ca, in acest moment, ce mananc, consum. Deci, imi trebuie un consum mai mare.
Sandra bine ai venit printre noi

Cum ti-a recomandat si Belisimad ai putea discuta si prin casuta celor care urmeaza aceasta dieta, sunt sigura ca o sa te ajute cu sfaturi pretioase

Legat de sala, ce-ai zice sa incepi ceva acasa, la inceput mai usurel, apoi cand vei fi pregatita de mai mult poti merge si la sala.

Iti doresc mult succes in realizarea visului tau si nu te lasa pana nu obtii ceea ce iti doresti
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii