View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 28 feb 2011, 12:15:27
CrisetenO's Avatar
CrisetenO CrisetenO este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 16 sep 2010
Locaţie: Darmstadt, Germania
Vârsta: 38
Date: 161.5cm, 54.0kg
Mesaje: 876
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 26 mesaje
Implicit Re: Postul Mare: cand mancarea ia locul 2

Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
Sper sa nu supar pe nimeni dar aici nu prea sunt de acord. A da bani preotului ca sa-si indeplineasca chemarea este tot mita dupa parerea mea. Daca nu-i convine ca salariile sunt mici n-are decat sa se reorienteze spre alt domeniu.
Isus nu era bogat si nici nu cerea bani.
"Un preot debutant are un salariu de 890 de lei, iar un preot cu toate gradele profesionale ajunge la 1.800-1.900 de lei"- sursa: Financiarul.ro

Tot asa are si un profesor si o gramada de alti bugetari in Romania.
Preotul nostru din Darmstadt trebuie sa traiasca, dupa platirea rentei, cu un salariu de in jur de 100 euro pe luna, in conditiile in care mancarea mea (de anorexica) pe luna costa in jur de 80-90 de euro. Din banii care se aduna la biserica in fiecare duminica, asociatia ii da Parintelui fix banii pentru benzina dus-intors. Atat. Ar trebui totusi, zic eu, sa avem suficient ca sa putem cel putin sa-l cazam pe Parinte undeva in oras, in loc sa fie la 45 km departare. Asta e parerea mea.
__________________
Reteta mea preferata din post: http://concurs.slabute.ro/reteta-pre...CrisetenO.html

Jurnalul meu: E greu sa te opresti din slabit... http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...teno-6331.html
CrisetenO, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1862 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1345 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui CrisetenO:
laurra (23 feb 2018)