View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 02 mar 2011, 14:37:33
Mihaela1006's Avatar
Mihaela1006 Mihaela1006 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Simt ca ma apuca depresia si disperarea

Citat:
Anterior postat de segutza Vezi mesajul
Draga Mihaela,

multumesc pt raspuns. Ideea este ca m-as chinui in orice dieta( imi plac enorm dulciurile, painea, pizza si oricare ar fi dieta, aceste alimente sunt interzise sau permise in doze mici). Problema nu este cu chinuiala, crede-ma ma cunosc foarte bine, daca as vedea rezultate nu mi-ar pasa de "sacrificii". Dar cand vezi ca e degeaba..se pierde motivatia. Si nu imi pot explica, stiu de la destui nutritionisti ca numai faptul ca elimini painea si dulcele ar trebui sa produca o schimbare, chiar dc e mica. Dorm destul, mananc la ore regulate, nu mananc seara tarziu..uff
Daca m-ai cunoaste ai sti ca nu exista o pofticioasa mai mare ca mine... daca miroase a ceva, m-am umplut de pofte, imi lasa gura apa, chiar si daca in momentul ala mananc ceva care imi place... asa ca te inteleg perfect eu am luat-o cu rabdare cu Montignac si am vazut rezultatele aparand incetul cu incetul. Zece zile nici nu conteaza, ca dealtfel nici nu te ingrasi in zece zile, ci in mai mult timp... trebuie sa nu existe sacrificii, ci numai adaptarea gustului tau la asocierile permise - dieta Montignac mi-a permis sa slabesc mancand pe saturate si eliminand poftele necontrolate. South Beach mi se pare mai restrictiva si nu imi place ca altcineva sa imi spuna ce si cat sa mananc - am ideile mele, am provizii prin frigider, camara si imi pregatesc ceva la mica inspiratie, deci nu sacrific mai nimic, dar slabesc in acelasi timp. Inca ceva, ma simt bine, am energie si forta. citeste si daca iti face cu ochiul, aplica

Dieta Montignac explicata de o slabuta cu vechime
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
Răspuns cu citat