View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 29 mar 2011, 22:00:45
CrisetenO's Avatar
CrisetenO CrisetenO este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 16 sep 2010
Locaţie: Darmstadt, Germania
Vârsta: 38
Date: 161.5cm, 54.0kg
Mesaje: 876
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 26 mesaje
Implicit Re: Mai mereu obosita... plictisita

Salut fetelor!

Sa stiti ca si mie mi s-a intamplat acelasi lucru pana ieri cand am avut o inspectie la servici. M-au ajutat in general doua lucruri. In primul rand, m-am apucat de turbo jam in fiecare seara si asta mi-a dat multa energie si chef de viata. In al doilea rand, mi-a revenit dragostea pentru ocupatia mea stiintifica, si am reusit in cateva zile sa fac progrese in acest sens. Cred ca turbo-jam-ul ma ajuta sa ma culc repede (cad lesinata dupa turbo-jam ) si ideile ma ajuta sa gasesc ceva interesant in fiecare zi.

Ma gandesc ca poate e de vina si schimbarea de temperatura -- de obicei la mine dureaza ceva timp sa trec de la alimentatia de iarna la cea de vara: mai putine grasimi, mai putina sare, mai multe lucruri proaspete... Poate ajuta putin sport seara sau/si dimineata devreme si la voi, si mai ales niste victorii usoare: ceva care ati gatit si a avut succes, ceva care ati facut si a fost admirat...

In orice caz un lucru e limpede: trebuie neaparat sa va reveniti, ca fara voi nu suntem aceleasi Slabute! Cu mult drag,

Cristina
__________________
Reteta mea preferata din post: http://concurs.slabute.ro/reteta-pre...CrisetenO.html

Jurnalul meu: E greu sa te opresti din slabit... http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...teno-6331.html
CrisetenO, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1862 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1345 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat