Subiect: Jurnal AnnaIulia
View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 07 apr 2011, 18:28:03
AnnaIulia's Avatar
AnnaIulia AnnaIulia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 02 apr 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Dieta: din toate dar putin
Date: 150cm, 70kg
Mesaje: 63
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal AnnaIulia

Buna din nou si mersi frumos de incurajari

Intr-un fel m-am gandit ca am cam exagerat cu salatele si cu legumele si asta este un principal motiv pentru care kg raman acolo unde sunt.Dar sincer nu mai stiu ce sa mananc, daca pana si ce e sanatos nu ma ajuta la slabit.
Am renuntat pana si la cafea desi imi place la nebunie,dar avand in vedere ca nu prea e indicat zaharul in diete am zis de astazi Nu.Iar cu zaharina nu are nici un gust

Pentru gatit imi fac timp oricand ,ca imi place sa gatesc

Este adevarat ca printre preferintele mele nu se numara carnea.Mananc destul de rar carne si mai tot timpul la gratar ,ca fiarta mi se pare oribila.De maruntaie nici sa nu aud.
Imi plac la nebunie mancarurile cu orez ,paste si porumb(fiert sau malai).
Imi plac legumele in special rosiile

Imi place foarte mult ,tot ce inseamna condiment
La gama de branzeturi si lactate toate oricand si in orice clipa (in afara de urda)
Cred ca o sa ti se pare ciudat daca iti voi spune ca nu imi plac cartofii prajiti,ii prefer fierti sau copti(cartofi frantuzesti ,cartofi copti cu un pic de unt si sare…imi lasa gura apa ).Ce e deobicei strict interzis intr-o dieta si mi ar placea sa gust doar un pic (desi si stiu sigur ca asta ar insemna sa pap tot) ar fi floricelele de porumb si ciocolata.

La varianta miscare as putea spune ca sunt un pic cam lenesa.Nu am ramas cu sechele de la accident si nu am nici o restrictie chiar ar fi indicat sa fac miscare.Dar singura miscare mai energica care o fac este :dus si intors de la servici (10 min dus, deci in total 20 min) , din cand in cand mai ies la o plimbare cu cainele(30-40 min) dar nu tot timpul.Am o gramada de dvd-uri cu aerobic,zumba si tae-bo dupa care as putea sa fac miscare dar....e mai greu cu cheful
Cam atat te-am pupat si o seara minunata