View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 07 ian 2010, 21:46:46
alexa.stan's Avatar
alexa.stan alexa.stan este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: personalizata
Date: 156cm, 96kg
Mesaje: 947
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Sfaturi: cum mi-ar placea sa primesc vestea?...

Eu nu m-am simtit prost decat o daca, atunci chiar m-a durut, asta a fost acum 2 luni, cand o colega de munca m-a prezentat noului ei iubit "Uite ea e Sirenuta noastra!!!!!!!" dar pe un ton atat de ironic, si mistocar, ok, gluma cu sirenuta, nu a fost ne fondata, pt ca eu sunt fan desenelor animare cu sirene, si atunci uite asocierea, si pt ca tocmai ce vorbisem in ziua aia despre asta. Dar tonul a fost chiar agresiv. Mai ales ca ma stia de 1 an, si stia, cate sacrificii, facusem, si ca nu mai eram o gurmanda mare care si plange ca e grasa.

In afara de asta nu a fost nimic, grav in ceea ce ma priveste, pentru ca prima data cand m-am ingrasat mult si brusc a fost la inceputul adolescentiei, pe la 10 ani, desi am slabit, a ramas un fund mai proeminent, si burtica, asa ca a trebuit mereu sa rasund la chestii, de genul "ooo ce fund ai!!!" "este mai mare ca am meu, si eu am 40 de ani, tu 15", cam atata. Si am invatat sa depasesc asta, si chiar nu m-a deranjat niciodata, chiar imi placea, pt ca-mi adoram imagiea. Asta pana la 18 ani, cand a inceput povestea de acum. Dar nici acum nu am avut nici oproblema, pt ca mereu am intalnit doar oameni, care deschideau acest subiect, pentru a-mi da sfaturi, si chiar m-au ajutat sa-mi schimb obiceiurile alimentare, defapt as putea spune sa mi le reorganizez, pt ca deacum deja eu eram cea care gatea, deci trebuia sa invat s-o fac sanatos. Si am reusit. Dar uite ca pe cantar nu se vede nimic, de mult timp. Off.
__________________
Acum suntem doi, si invatam sa papam sanatos.


Jurnal Alexa.Stan
http://forum.slabute.ro/sunt-insarci...10-a-3639.html
Răspuns cu citat