View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 13 apr 2011, 12:32:28
vivis's Avatar
vivis vivis este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 10 mar 2011
Locaţie: Pitesti, Romania
Vârsta: 46
Date: 172cm, 76kg
Mesaje: 46
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: am o problema! ajutati-ma cu sfaturi, va rog!

E trist ce ti se intampla. Totul depinde de cat de mult il iubesti si cat esti pregatita sa-l ierti... Eu pot sa spun ca sunt cea "pacatoasa" din casatoria mea. Uf, am vrut ca orice om sa-mi schimb viata in mai bine, indiferent de ce nevoi aveau cei alaturi de mine (chiar nu imi mai pasa de el (sotul) pentru ca eram neglijata, sau cel putin asa ma simteam in comparatie cu ce atentii primeau prietenele mele din casniciile lor: sfat bun, o conversatie placuta, o imbratisare/imbarbatare etc. ...) ... Intr-un final, am decis sa ma reintorc la sotul meu (fizic a fost mai usor, mental inca mai am "cicatrici"), stergand orice urma (nr. din telefon, schimband nr. meu de telefon) si rupand orice legatura cu cel de care imi faurisem in capul meu, bineinteles, noi vise. Incearca sa demonstrezi (fara a te gandi la "adversara") ca esti deosebita, frumoasa, etc. si fa-l sa uite treptat acea fiinta, dar nu-i interzice niciodata! Daca va vedea ca i se intrezice ("nu ai voie sa vorbesti cu aia!, de ce te suna? etc.), ii va creste "motul" si se va complace sa va chinuie pe amandoua ... Iti urez bafta, rabdare si sa ai frumusete-n suflet! Nu uita ca tu esti mai buna !
Răspuns cu citat