View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 26 apr 2011, 13:09:10
sieupeaici's Avatar
sieupeaici sieupeaici este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 24 apr 2011
Locaţie: Botosani, Romania
Dieta: South Beach
Date: 173cm, 58.1kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal Ana - drumul catre un abdomen frumos

Numele meu este Ana, sunt foarte noua pe aici, abia ma descurc . E si primul forum pe care scriu . Am 16 ani, 1,73 m si 57,5 kg, greutate absolut normala.
Povestea mea, pe scurt si concis, e urmatoarea: cand eram mica eram slaba, nu-mi placea si vroiam sa ma ingras. Asa ca acum 2-3 ani m-am apucat eu sa ma ingras: tot felul de prostii mancate, etc. nici nu mai vreau sa imi amintesc de atata prostie! Rezultatul: celulita, si 3 mari si frumosi colaci pe burta. Eram multumita la inceput, ce-i drept, ma ingrasasem, dar cu timpul mi-a venit mintea la cap, am descoperit ce inseamna a manca sanatos. De cam un an m-am apucat eu asa, bineinteles nu chair atat de serios pe cat mi-as fi dorit, dar oricum am redus din prajeli, fast-food, cola &co., carne grasa, tot felul de prostii din magazine, pentru sanatatea mea si pt un stil de viata sanatos. Intr-un timp faceam si sport. De fffft mult timp nu am pus gura pe prajeala, fast-food, sucuri, carne de porc si alte "slaninuri" si nu am probleme cu astea.
In fine, principala idee e ca vreau sa dau jos burta.
Problema mea alimentare este ca uneori ma apuca asa pofta, sau nu stiu cum sa ii zic, mananc deaiuri, in special carbohidrati si ciocolata, uneori pe fond nervos. Dar numai cand am in casa (nu prea des) si pe la scoala dar rar.
Sunt dispusa sa le dau cate un shut amandurora.
Cu sportul nu o sa fie probleme, m-am indragostit recent de alergat. Astazi mi-am cumparat o coarda.
Astept sa mai treaca asa sarbatorile astea, e multa mancare nesanatoasa si vreau sa ma apuc de dieta.
Am nevoie de putin mai multa motivatie, de asta ma alatur voua si sper sa ma primiti cu drag.
Vreau sa incerc "o luna fara dulciuri", dar peste cateva zile, am spus, sa se mai aeriseasca frigiderul.

Astept parerile si sfaturile voastre. Ce sport v-a ajutat cel mai mult in lupta pt un abdomen plat ? Va pup !! (si nu va suparati daca o mai dau in bara pe forum, daca scriu unde nu trebe sau altele).
sieupeaici, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.