View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 06 mai 2011, 19:37:39
LicuriciColorat's Avatar
LicuriciColorat LicuriciColorat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Multumesc pentru raspuns! Ce rapid! Regulile le stiu, pe de rost chiar, insa incerc de data asta sa nu imi interzic nimic, dar sa am grija cu portiile. Sunt convinsa ca daca mi-a mers bine si pana acum, o sa mearga bine si in continuare, cu un pic din toate. Psihologic vorbind, o dieta e mai usoara daca nu iti impui niste privatiuni. Pentru ca fix ceea ce stii ca nu ai voie, aia o sa iti trebuiasca si o sa te macine mai tare.
Incerc de fiecare data cand ma tenteaza ceva sa analizez pe o scara de la 1 la 10 cat de multa placere mi-ar face. Daca nu trece de 5, nu ma bag. Si pana acum am reusit sa nu iau mai mult de 1 gura-2. Daca fac vreun pacat mare, ispasesc pedeapsa prin sport - deja sunt intr-un stadiu avansat de recuperare, m-am apucat de start walking, fac bicicleta si niste pilates.
imi place cum gandesti.bravo
si e bine ca slabesti cu regulile astea,majoritatea care tinem diete ar trebui sa ne axam pe echilibru in alimentatia sanatoasa
iar la sport ohh e super
sunt sigura ca la nunta surorii tale v'ei fii superba
ai cateva luni bune sa dai kg multicele jos,important e sa fii perseverenta si sa mergi mereu pe princpiu alimentatie sanatoasa si sport
imi place chestia cu scara),si eu trec printr'o faza in care incerc sa ma autoeduc,sa pap nu mai mult de 2-3guri din ce mi pofta si sa nu'mi fie prea pofta de cine stie ce)
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828