View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 02 iun 2011, 14:03:27
Rrush's Avatar
Rrush Rrush este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 01 mar 2010
Locaţie: cluj, Italia
Vârsta: 34
Date: 178cm, 74.5kg
Mesaje: 42
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Total body, pump, pilates sau yoga pilates?

Buna anqutz! multumesc pt raspunsuri! de ieri am inceput mersul la sala.. am inceput la sfatul instructorului cu aparate pt spate (vreau sa imi corectez pozitia coloanei pt ca nu stau cu spatele drept de ani de zile si ma doare ingrozitor) si picioare + fund si ceva aparat care nu stiu cum se numeste dar simuleaza mersul cu rolele si in incheiere mers normal pe banda timp de 5 minute. Pt inca o saptamana si ceva vreau doar sa fac sala asa mai lejer ca sa imi intru in ritm (cum nu am facut sport de o gramada de ani din pacate rusine mie!) si dupa sa incep cu pilates si dupa vedem ... nu vreau sa le incep toate deodata ca de exemplu dupa ora de ieri azi abia m-am putut ridica din pat si la cum ma cunosc daca fac prea multe lucrurui deodata nu ma tin cum trebuie de niciunul ..
Rrush, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2370 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1853 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1337 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat