View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 15 iun 2011, 18:08:31
Adina14's Avatar
Adina14 Adina14 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Dulceata dietetica de cirese

Citat:
Anterior postat de Sylvester Vezi mesajul
Buna, Adina!
M-am bucurat sa vad ca a fost si acest subiect deschis, in conditiile in care am vreo 3 kg de cirese in frigider care se vor strica in curand... Prietenul meu mi-a cumparat multe fiindca stia ca sunt innebunita, dar de 4 zile de cand am inceput Monti si numai Monti , salivez teribil pe langa frigider.. Inainte mancam seara, in loc de cina fructe (nu numai cirese, ci tot felul de fructe mai putin banane si struguri). Ma gandesc ca trebuie sa fac ceva cu ciresele, anume sa le transform intr-un gem conform. Ieri am fost la Help Net si am gasit gem Montignac- 33,45 RON 250 gr. Mi se pare extrem de mult, stiind ca asta e stilul de viata pe care vreau sa il adopt si facand un calcul scurt... produsele Monti costa prea mult, clar!!! Asa ca- la cratita, desigur !
Inca nu stiu cum sa fac cu ciresele (sper sa nu ma apuce plansul pe langa ele in timp ce le curat de samburi, fiindca nu le pot manca crude... )..... E dureros, fiindca nu mai stiu ce si cand trebuie sa mananc. De cand am inceput Monti si am vazut prin cartea lui ca fructele trebuiesc mancate asa sau asa sau altfel, am preferat sa nu mai manac decat cateva capsuni la micul dejun uneori, cu fulgi de ovaz si lapte degresat. In rest deloc... Poate ma ajutati si pe mine sa inteleg cum functioneaza in realitate dieta...
Cred ca le voi pune la fiert si nu le voi mai adauga niciun indulcitor.
Astept si parerile voastre !

Zi minunata tuturor!
Eu am facut dulceata din cirese si abea astept sa pap Din nefericire nu tin dieta Montignac asa ca nu stiu cum ar trebui sa il prepari gemul ca sa fie acceptabil Pentru dulceata am urmat sfatul Slabutei dintr-un alt subiect in care spunea cum sa o prepari fara zahar, indulcitori sau fructoza.Dar totusi cred ca 3kg sunt cam multe pentru ca nefolosind conservanti sau zahar, gemul nu va rezista mai mult de 2 saptamani, asta daca nu cumva il poti papa pe tot in timpul asta
Răspuns cu citat