View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 03 iul 2011, 21:27:46
sanmary's Avatar
sanmary sanmary este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 19 apr 2011
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Michel Montignac - Mananc deci slabesc
Date: 176cm, 74kg
Mesaje: 128
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Intr-un an de zile am slabit pana la 40 de kg

Nu am mai tinut aceasta dieta pana acum, am vorbit mai pe larg in jurnal cam ce am facut, desi multe dintre slabute ma condamna ca am slabit mult prea repede si nu e sanatos, eu sunt sigura ca de fapt se datoreaza sportului, regimului (45 de zile m-am abtinut de la sare fara nici o singura exceptie, nu mai vorbesc de dulciuri, prajeli, fainoase-excluse total). Dupa aceste 45 de zile in care am consumat doar supa de pui cu legume si compot de mere si salate fara ulei si sare....am reinceput sa mananc mai variat, nu lipseste iaurtul din alimentatie (prefer activia sau iaurtul dietetic big panda). Insa dupa ce am variat alimentatia nu am mai slabit asa mult, slabeam intre 2-3 kg pe luna, acum pana intr-un kg, maxim 1,5 kg/luna. Va doresc mult succes si va recomand ca inainte de vreo dieta sa incercati mai intai un regim, fara sare si detoxifiere, va ajuta sa scapati de poftele care pot aparea in timpul dietelor! FOARTE IMPORTANT, CAND VRETI SA SLABITI MULTE KG IN PUTIN TIMP TREBUIE NEAPARAT SA FACETI MASAJ, ZILNIC, CA SA NU VI SE LASE PIELEA! Spun din proprie experienta, mai reusisem sa slabesc vreo 7 kg mai demult, de data asta de la sine, doar cu grija la alimentatie, insa nu am practicat sport si nici masaj, ceea ce s-a vazut la piele, sincer va marturisesc, pana si sotul ma prefera mai plinuta decat slabuta si cu pielea lasata!!! Scuze, sper ca nu v-am inebunit!
Pupici!
Răspuns cu citat