View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 10 iul 2011, 14:49:32
fluturas438's Avatar
fluturas438 fluturas438 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 27 feb 2011
Locaţie: guildford, Anglia
Dieta: inca nu stiu
Date: 154cm, 95kg
Mesaje: 31
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal fluturas438 - visul meu de a deveni o SLABUTA din Anglia

buna lucia ma bucur enorm ca primesc sfaturi si nu ma supar ca imi spui ca gresesc de aceea ma-am apucat sa scriu jurnalu.Din pacate inca nu ma-am apucat sa tin o dieta anume doar am incercat sa nu mai mananc fastfood-uri,prajeli sau dulciuri doar manac la cuptor sau fierte dar fara prajela
si stiu ca este gresit dar cateodata mai mananc si mancarica gatita de mine mancarica de cartofi cu pui sau supa de pui,aa si cu ce mai intrebat tu ca nu am micul dejun sa iti spun sincer sunt cam lenesa la somn si ma trezesc pe la ora 11 stiu ca nu este bine dar fiind aici in Anglia nu am unde sa lucrez deocamdata in fiecare zi si dorm cam mult si am si o viata sedetara pentru ca stau numai in casa nu am nici o prioetena si ma-am cam plic sa ma plimb singura prin oras si acum cand terminat renovarile la sala numai pot sa ma duc ca mi-a venit problemele din fiecare luna si este cam rau pentru ca cred ca am luat inapo kilogramele care am reusit sa le dau jos,sincer am auzit ca este rau sa te duci la gym in perioada aceea este adevarat??
va pup si va astept cu drag la mine in jurnal
fluturas438, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2157 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1640 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]