View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 11 iul 2011, 14:18:30
iuhy's Avatar
iuhy iuhy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 mar 2011
Locaţie: Cluj Napoca, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 86kg
Mesaje: 147
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 21 ori in 11 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu iuhy. Lupta mea

Azi e ziua a2a din P90X, si trebuie sa fac Plyometrics, adica exercitii bazate pe sarituri, care imbunatatesc conditia fizica. Ieri m-am fortat putin si sa doare abdomenul,mai ales cand ridic bratele.
Dintre toate tipurile de exercitii acestea si Yoga X sunt cele mai dificile,zic eu. Iata o scurta prezentare a ceea ce inseamna Plyometrics :

http://www.youtube.com/embed/54_nhVxZQZw

Ce am facut azi de mancare:
Ciuperci gratinate, reteta modificata:
-o conserva de ciuperci feliate [sau cum va plac];
-un ardei rosu;
-un ardei verde/galben;
-2 cutii de iaurt cremosso danone [sau cum va place];(orice iaurt simplu)
-100gr cascaval;
-busuioc/ghimbir/oregano optional;dupa gust

Ciupercile se frig in tigaie cu ulei.Intr-un vas de yena se toarna un iaurt,peste care razuim jumatate din cascaval si jumatate din ardei.Ardeii vor fi razuiti pe interior,deci nu vom pune coaja.
Peste acest continut punem ciupercile,apoi inca un iaurt so restul cascavalului si a ardeilor,razuite.Adaugam apoi condimentele, daca ati optat pentru ele.
Continutul se pune in cuptor,si este lasat pana cand observam ca incepe sa se arda pe margini,si scade putin,datorita iaurtului. Pofta buna !!!
Iata 2 poze. Una cu ce alimente folosesc eu de obicei,dar nu mereu.Una cu aspectul mancarii.

__________________
Jurnalul meu. Lupta mea !
iuhy, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.

Ultima dată editat de Slabuta; 11 iul 2011 at 15:57:46. Motiv: Poza cu produse