Subiect: Jurnalul Annk
View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 17 iul 2011, 20:47:16
Animis23's Avatar
Animis23 Animis23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Annk

Citat:
Anterior postat de Annk Vezi mesajul
Salut M-am hotarat si eu in sfarsit sa ma apuc de slabit .
M-am saturat sa tot ma privesc in oglinda si sa imi observ colocii si surplusurile de grasime.
Maine e luni si o sa incep sa tin o dieta .. inca caut una care sa mi se potriveasca. Sunt o tauroaica cam gurmanda si mananc multe dulciuri dar sper sa am vointa sa renunt la ele.
Acum am 74.800 de kg si vreau sa ajung pe la 64 de kg cu noroc ...
Am mai incercat sa slabesc dar intotdeauna poftele isi faceau loc si renuntam. Acum nu mai vreau sa mi se intample asta .
Am vazut multe slabute care si-au atins idealul si asta m-a inspirat .

Daca aveti cateva sfaturi pentru mine, diete bune ( nu prea severe )as fi recunoscatoare..
Buna!

Eu iti propun ca pentru inceput, pana cand iti gasesti o dieta care sa iti placa, sa incepi cu solutiile simple: fara prajeli, dulciuri, fainoase si sucuri. Apoi, sa nu te ridici niciodata satula de la masa. Sa bei minim 2 L de apa pe zi (preferabil plata) si sa faci miscare de minim 3 ori pe saptamana, cel putin 30 minute/sedinta.

Ai putea sa cantaresti tot ce mananci, si sa iti organizezi 3 mese principale si 2 gustari pe zi, si sa te pastrezi undeva la 1200-1300 kcal pe zi.

Asta ca sa ai ce face pana te mai documentezi pe aici
Eu numai cu asta am slabit 20 kg.
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]