View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 22 iul 2011, 16:16:00
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal mami de davidutzu

Citat:
Anterior postat de mami de davidutzu Vezi mesajul
buna slabutelor. ca toate celelalte fete ,presupun,ca am descoperit acest site din greseala. pare foarte interesant si numai bun de rasfoit si invatat/aplicat. inca sunt in cercetari dar sper sa ma descurc cu putin ajutor de la voi. deci mami de davidutzu are binenteles un davidutz de 1 an si 2 luni.dilema cea mai mare a mea de pana acum a fost cum slabesc cand inca il alptez.de crescut il cresc singura sotul fiind plecat la munca in strainatate .dar sa va descriu si situatia mea. am nascut prin cezariana ,deci miscarea nu a fost un ajutor de care am putut sa ma folosesc(pana acum). am ramas dupa nastere cu 67 de kg. pe parcursul unui an am dat jos in jur de 7 kg.nu tin dieta,sincera fiind ,nici nu prea stiu ce dieta sa tin in timp ce alaptez. acum am 60kg si as vrea sa ajung la 54 ,greutatea mea de dinainte. din pacate stilul meu de viata sau mai bine zis stilul de mancat nu e unul tocmai potrivit. manc cand apuc si ce apuc.nu fumez si nu beau decat ocazional un pahar de vin sau bere aromata(lamaie) nu mananc in exces grasimi,dar imi plac la nebunie pastele in orice combinatie.ca si sport reusesc sa fac plimbari ff lungi si sper sa se puna si alergatul.. dupa bebe.acuma serios vorbind incerc sa merg foarte mult pe jos,am incercat cele 20 min pilates,dar dupa vreo trei saptamani am plecat in concediu si cand am revenit nu leam mai reluat.sincer nu vreau sa par ipocrita plangandu-ma de cele 60 de kg ale mele dar as vrea sa ajung cum eram.sper ca sa ma ajutati cu cateva sfaturi si sincer din toata inima sper ca odata cu voi sa am o motivare serioasa pentru ami schimba stilul de viata .va multumesc si nu in ultimul rand felicitari celor care au avut ideea acestui site si slabutelor care am vazut ca au castigat niste lupte destul de grele
Buna Mami de Davidutzu.

Multa sanatate flacaului tau.

In timpul alaptarii este interzisa orice dieta, mai ales una foarte restrictiva. In schimb, o alimentatie corecta te va ajuta atat pe tine cat si pe baietelul tau, avand in vedere ca alaptezi. Tu mananci sanatos si copilul tau creste sanatos.

Ar fi util sa ne scrii un meniu de-al tau pentru o zi, de exemplu meniul de azi, ca sa putem vorbi pe ceva concret.

Legat de activitate fizica, continua sa faci mai multe plimbari cu baietelul tau, in prima faza si mersul pe jos este bun. Daca ai putin timp liber, incearca aerobicul, este ceva mai dinamic decat pilatesul.

Mult succes in ceea ce ti-ai propus!
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii