Subiect: Jurnal simona 24
View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 23 iul 2011, 19:33:00
simona 24's Avatar
simona 24 simona 24 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 iul 2011
Locaţie: iasi/roma, Italia
Vârsta: 37
Dieta: rina 90
Date: 162cm, 81kg
Mesaje: 443
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Post Re: Jurnal simona 24

voi incepe sa scriu ce mananc in fiecare zi ,asa ma voi simti si mai vinovata atunci cand gresesc....
eu am inceput dieta rina90 pe data de 19.07.11
cu ziua de fructe,pe parcursul zilei am mancat :2 felii mari de pepene verde,3 piersici,un mar,o banana,am baut 500ml ceai verde si vreo 3-4l de apa...
ziua a doua a fost de proteine:
la micul dejun:ora 8:00 : 1 mar ,1 piersica,vreo 500ml de ceai verde cu lamaie.
pe la 10:30 am baut un pahar cu lapte degresat
pranz,ora 12:30:un bol de salata verde cu lamaie,pier si oregano,150g carne de vita fiarta 3min la aburi,400ml de supa(duar zeama),facuta din 1 morcov,1buc de telina,o ceapa mica si o rosie la re am adaugat duar un pic de piper si lamaie.
pe la 16:30 am baut un pahar cu lapte degresat..
cina ,ora 18:30:130g carne de vita la aburi si salata verde
pe la 20:30 un alt pahar cu lapte degresat si pe la 22:00 o piersica
pe parcursul zilei am baut 4l de apa plata cu lamaie
stiu ca ma exagerat cu laptele...dar e singura zi in care pot sa-l beau si mie imi place f mult
am incheiat ziua far nici un gram de sare...
ziua a treia,voi le ziceti amidonuri,mie imi place sa le zic fibre,suna mai slab
mic dejun,ora 9:00 : 3 piersici,1 cafea amara,cea mai amara
pranz ,ora 12:30 : o salata facuta din cca 200g brocoli fierl la aburi,1 ceapa,2 rosii,cateva fire de patrunjel ,salata verde si ulei de masline
cina ,ora 18:00:la fel ca la pranz.
toate bune si frumoase pana la pofte,mi-am prajit 2 felii de paine si le-am facut cu usturi si rosie,gen bruschta...delicioase...apoi inca doua si inca doua in total 90g paine si o rosie si un 1/2 catel de usturoi....prima greseala!!! [am facut un fel de criza care a tinut vreo ora in care imi venea sa mananc tot ce vedeam cu ochii,am deschis frigiderul de cel putin 10 ori,a fost groaznic!!!] pe parcursul zilei am baut 4l de apa plata.
urmeaza cea mai frumoasa zi ,carbohidrati:
cantarul imi arata in aceasta dimineata 70,5kg..
mic dejun,ora 10:00:1 felie de pepene verde,1 cafea amara
a doua grseala,ora 11:30:kinder pingui,30g,133kcal!!!
pranz , ora 13:30 : 100g paste cu sos de rosii facut din doua rosii,o ceapa mica ,un catel de usturoi,busuioc si f putina sare si un pic de ulei de masline(am pus toate ingredientele impreuna fara sa prajesc)
am mai mancat un kinder pingui pe la 16:30!!!!si 80g de biscuiti !!!
cina:ora 18:00:3 felii de paine(40g) prajita cu rosie si usturoi si un pic de inghetata..si o mana de stafide...
am baut 4l de apa ..
si dupa ziua de ieri dupa cum imi imaginam cantaresc mai mult adica 71kg...+500g
azi sunt la ziua a cincea ,de fructe,cre inca nu a luat sfarsit
mic dejun:ora 9:00 : 1 banana,o cafea amara
pranz,ora 13:00:1 felie de pepene verde
pe la 16:30 am mancat cca 100g de stafide
inca nu am mancat dar pt cina,voi manca tot pepene verde si sper ca voi reusi sa ma abtin in continuare de la altceva....am baut deja vreo 4 l de apa...
de maine incep din nou cu ziua de proteine si voi tine strict dieta fara abateri....sa zicem ca asta a fost perioda de acomodare
simona 24, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2034 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1517 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1001 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]