View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 29 iul 2011, 09:06:30
jigodela's Avatar
jigodela jigodela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 24 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Hipocalorica
Date: 175cm, 72.5kg
Mesaje: 265
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Am cedat tentatiilor in prima zi de dieta

Citat:
Anterior postat de erdnaaa100 Vezi mesajul
Buna,slabutelor! Am nevoie de raspunsuri rapideee va rog ! Eu ieri am inceput o dieta structurata pe 5 zile . Am mancat ca la carte,tot ce scrie acolo am respectat ,am facut si sport(insanity-pure cardio).Insa seara pe la 21:45 m-a luat o foame de lup turbat asa ca am dat iama in frigider si am mancat : 2 rosii,o ceapa,3 felii de telemea de vaca si 3 felii salam de biscuiti (75 g). Iar acum dimineata nu numai ca regret tot ce am facut,mi-o venit si sa ma spanzur. Ce trebuie sa fac ? Sa o iau din nou de la capat sau sa continui ? Adica ieri inainte sa mananc prostiile de la ora 21:45 consumasem in jur de 400 kcal . Dar cu tot cu prosti aproximativ 1100 kcal . Si mi frica ca numai slabesc atata,mai ales ca a am mancat asa de tarziu .
Draga mea, nu e cazul sa disperi Daca incepi o dieta asa de stricta si mai adaugi si exercitii intense, e normal sa te simti slabita si infometata. Poate ar fi buna o perioada pregatitoare, in care pur si simplu sa mananci sanatos, sa te obisnuiesti cu asocierile corecte dintre alimente, fara sa te uiti la calorii. Ai grija sa mananci bine de dimineata, daca iti plac cerealele integrale cu laptic sau iaurt care sunt gustoase si tin de foame cateva ore bune. Mananca muuuulte legume proaspete, cate vrei! Mai ales ca e vara si sunt pline magazinele. Iar daca ai mancat 1200 cal pana seara, o sa te poti culca si tu linistita, fara soricei in stomac si fara sa tb sa pui lacat la frigider. Hai ca o sa fie bine
__________________
♥ Just out dealing with things way beyond my maturity level. ♥

Răspuns cu citat