Subiect: Jurnal Annndabo
View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 08 aug 2011, 10:24:55
annndabo's Avatar
annndabo annndabo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 01 aug 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Annndabo

Buna,

Multumesc mult de urari si sfaturi!
Nu stiam ca nu prea sunt indicate cerealele expandate, voi lua in considerare sfatul, ms mult .

In weekend am cam facut-o "de oaie". Am fost plecata de vineri seara pana duminica la munte. Nu am mai reusit sa ma tin nici de sport si nici de dieta. Totusi, daca nu ma abtineam cat de cat, cred ca as fi mancat mult mai mult . Cel putin asa faceam de obicei.
Iar duminica seara cand m-am intors, m-am simtit "vinovata" si am facut 30 min sport (exercitii la saltea, in special pt picioare, partea corpului care are cea mai mare nevoie de remodelare ).
De azi, promit ca ma tin de sport in fiecare zi. (cel putin asa mi-am popus)

De dimineata m-am cantarit si acul cantarului era nemiscat. Ei bine, macar nu m-am ingrasat . Evident ca, desi nu ma asteptam, speram totusi la cateva sute de grame in minus . Dar asta e, continuam cu mai multa vointa de acum inainte .
annndabo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1475 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 958 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de annndabo; 08 aug 2011 at 10:27:53.