View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 24 aug 2011, 00:14:29
Dascalu Silvia's Avatar
Dascalu Silvia Dascalu Silvia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 26 apr 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Dieta Man
Date: 161cm, 57kg
Mesaje: 18
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Jurnal de luptatoare Dascalu Silvia

Pai.....sa povestesc putin despre mine......am fost sportiva cam tot timpul, si dupa ce a murit mama mea acum 4 ani am fost in stare de soc inconstient, adica mi-am gasit alinarea in Cola si fast food, cioco etc pentru ca erau singurele momente in care uitam ca mama nu mai e si cand loe mancam eram fericita, macar pentru putin timp........si atunci s-a si setat imaginea in creier adica asocierea dintre fericire si junk food.

Anul trecut in octombrie am hotarat sa ma schimb, nu ma intreba ce m-a determinat atunci....pur si simplu am zis de maine slabesc. Nu am apelat la nici o dieta. Am mancat fierturi, legume multe, lactate multe, fructe si aveam o data pe saptamana voie la o doza de cola cu cioco sau un meniu big mac sau orice prostie mi se facea pofta atunci.

Fiind grea , am inceput cu inotul, ulterio am adaugat sala si in prezent de ceva vreme fac sala combinat cu aerobic cam 2 ore zilnic. Regimul asta cu 2 ore zilnic il fac de prin mai anul asta.

Problema este ca acum, sora mea care dupa ce a murit mama mea a devenit persoana mea de sprijin, s-a logodit si aproape ca e mutata cu viitorul ei sot. Totul a coincis cu despartirea de prietenul meu.....si acum ma simt undeva in aer, si fara sora mea si fara iubit....si ce a mai ramas.....fostii mei prieteni!!!

Nu ma dau batuta, mai vreau sa slabesc 4 kilograme si sa ma menin apoi, dar in momentele astea mi-e teama sa nu clachez!!!!

Multumesc ca ma incurajezi si orice sfat e binevenit.

Te pup,Silvia