Subiect: Jurnal TheNext
View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 31 aug 2011, 08:47:59
lonely's Avatar
lonely lonely este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Hipocalorica zic eu
Date: 170cm, 96kg
Mesaje: 3.233
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 81 mesaje
Implicit Re: Jurnal TheNext

Hello!!!
Multumesc de vizita. Eu nu mananc dulciuri si zahar pe zi doar o lingurita intr-o cana de cafea, dimineata. La paine am renuntat din prima zi dar am reintrodus de doua zile 2 felii de paine intermediara prajita dimineata. La precedentele mele diete am slabit fara paine si cu calorii mai putine pe zi. Chiar ieri imi faceam un calcul cam cate calorii ingeram pe zi. 2200!!! Si asta la o singura masa pe zi, seara in jur de 19-20 uneori si mai tarziu. N-am mai tinut o dieta de 2 ani......... poate mai mult. M-am complacut, am vegetat efectiv fara sa ma gandesc la mine. Dar gata!!!! Stiu ca voi slabi, de fapt stiu ca vom slabi toate. Pentru ca ne-am propus asta si pentru ca ne tinem de un regim echilibrat. Pupici si o zi - cum spunea un coleg de-al meu - "maxima"!
lonely, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1920 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1403 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 887 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]